fbpx
Podporte
nás

Čarovar – vegetariánska kuchárka zo Zaježovej

0
KnihaVzdelávacie centrum Zaježová

Návštevníci Vzdelávacieho centra Zaježová nás často popri pochvale našej kuchyne prosili o zdieľanie našich receptov, aby si mohli doma pripraviť podobné dobroty, aké u nás ochutnali. Po viac ako desiatich rokoch od vzniku našej kuchyne sme sa odhodlali splniť priania našich hostí napísaním knihy: Čarovar - vegetariánska kuchárka zo Zaježovej, ktorá obsahuje až 70 receptov na tradičné aj menej tradičné vegetariánske jedlá.

Našou snahou pri príprave vegetariánskych jedál je priblížiť sa k chuti klasického domáceho jedla a taktiež sa radi inšpirujeme novými nápadmi a chuťami iných kultúr. Pri varení prihliadame na charakter a rôznorodosť návštevníkov centra a zároveň tvoríme jedinečné jedlá, v ktorých sa odráža slobodná tvorivosť a skúsenosť každého z nás.

Pri výbere surovín prihliadame na ich pôvod, sezónnosť, kvalitu, čerstvosť a ich environmentálnu stopu. V rámci možností využívame lokálne zdroje, čím podporujeme miestnych producentov.

Veríme, že naše recepty budú pre vás inšpiráciou a povzbudia vás na ceste k zážitku z tvorby vo vašej kuchyni. Tešíme sa na spoločné zdieľanie – vášho/nášho kuchárčenia.

Autori: Lenka Banásová, Petra Bodnárová, Monika Mihálová, Vladimír Milo a Dagmar Milová

Kniha sa dá zakúpiť na zalezi.sk