fbpx
Podporte
nás
Vzdelávanie

Hurá von

Pobyt vonku a s ním spojené aktivity pomáhajú deťom pri učení. Do platformy Hurá von sme preto spojili naše vzdelávacie projekty, ktoré prinášajú inšpirácie na učenie (sa) vonku.

Príroda nám ponúka neobmedzený priestor na učenie sa - ľudstvo sa z nej učilo odjakživa a je to náš prirodzený zdroj vedomostí.

Sme presvedčení o tom, že von do prírody vieme preniesť veľkú časť vyučovania na školách. Prírodné prostredie je nielen veľmi podnetné, ale ponúka aj širokú škálu povrchov, vôní, farieb a tvarov. Vedomosti získané zážitkovou formou deťom v pamäti pretrvajú dlhšie a intenzívnejšie.

https://huravon.sk/

Príroda nám ponúka neobmedzený priestor na učenie sa - ľudstvo sa z nej učilo odjakživa a je to náš prirodzený zdroj vedomostí.

Deti sa vonku učia rady, pretože sú prirodzene zvedavé a vonku majú príležitosť zmysluplne a hravo objavovať a bádať. Učenie je tak pre ne ľahšie, pretože môžu zapojiť všetky svoje zmysly a veci si ohmatať a naživo vyskúšať.

Vedomosti, ktoré pri učení vonku získajú, sú hlbšie a komplexné – rovnako ako vzťahy fungujúce v prírode. Pobyt vonku tiež zvyšuje senzitivitu detí voči prírode ako celku a tá je dôležitá pre formovanie ich vzťahu k životnému prostrediu a budúcim rozhodnutiam v jeho prospech.

Navyše pobyt vonku a hlavne v obklopení zelene pôsobí pozitívne na fyzické aj psychické zdravie. Znižuje hladinu stresov, predchádza obezite a podporuje dobrú náladu u detí aj dospelých.

https://huravon.sk/
0

Prečo Hurá von? Dozviete sa v našom videu z letného tábora pre rodiny s deťmi.

0

Adresa

Hurá von

Račianska 78
831 02 Bratislava

Kontaktná osoba

Partneri projektu

Donori