fbpx
Podporte
nás

O Živici

Vízia

Živica je občianske združenie, ktoré inšpiruje k zmene. Chceme pomáhať tvoriť svet, v ktorom je spoločnosť rešpektujúca a citlivá k ľuďom a prírode a svetu navôkol. Veríme, že len vzdelaní a kriticky uvažujúci ľudia dokážu čeliť problémom dnešného sveta. Našim cieľom je spoločnosť, ktorá je postavená na angažovanosti, demokratických princípoch a zásadách humanizmu. Povrchné riešenia nebudú stačiť, a preto inšpirujeme ľudí k aktívnej nádeji cez riešenia z praxe, ktoré ukazujú, že zmena je možná a je v každom z nás.

Zmena prichádza z vnútra

Poslanie

Prinášame inšpiratívne cesty vo vzdelávaní, nabádame k zodpovednej spotrebe a vedomej skromnosti. Možnosti pozitívnych zmien v spoločnosti ukazujeme pomocou originálnych a funkčných riešení v praxi. Využívame na to zážitkové vzdelávanie, ktorého cieľom je hlboká vnútorná skúsenosť podporujúca ľudí v objavovaní vlastného potenciálu a citlivom vnímaní svojho okolia. Učíme ľudí prebrať zodpovednosť za seba a svet, v ktorom žijú. Pracujeme s učiteľmi, žiakmi a študentmi, ale aj širokou verejnosťou. Formujeme a sieťujeme lídrov, ktorí prinášajú inovácie a pozitívnu zmenu do spoločnosti. Veľkou inšpiráciou je pre nás samotná príroda, jej rozmanitosť a komplexnosť vzťahov v nej.

Prinášame inšpiratívne cesty vo vzdelávaní, nabádame k zodpovednej spotrebe a vedomej skromnosti

Ukazujeme smer, prinášame príklady, ponúkame praktické riešenia

Povzbudzujeme ľudí, aby hľadali vlastnú cestu k svetu založenému na slobode, zodpovednosti a úcte

Hodnoty

Rešpekt a sloboda

Veríme, že každý má právo hľadať vlastnú cestu a slobodu s rešpektom k ostatným ľuďom, zvieratám a životnému prostrediu. Pretože všetci sme súčasťou jedného sveta a sme od seba závislí.

Zodpovednosť a angažovanosť

Motivujeme ľudí k prevzatiu zodpovednosti za svoje miesto v spoločnosti a na svete, ktorý spoločne tvoríme. Žiť slobodne znamená prevziať zodpovednosť za svoj život a za stopu, ktorú po sebe zanechávam na Zemi a budúcim generáciám.

Zmysluplnosť, hĺbka

Na výzvy zajtrajška neexistuje jednoduché riešenie, preto treba ísť do hĺbky a problémy riešiť pri ich koreni. V Živici veríme, že na cestu k zmene je potrebná hlboká osobná skúsenosť jednotlivcov a prepájanie angažovaných ľudí pre prinášanie komplexných riešení. Len také riešenia budú trvácne a zmysluplné.