fbpx
Podporte
nás

Ocenenia

CEEV Živica sa môže pochváliť viacerými významnými oceneniami našej práce. Sme za ne vďační a sú pre nás záväzkom aj naďalej sa snažiť prispievať k pozitívnej zmene v spoločnosti.

ElektroodpadDopad

Ocenenie Atlas Nadácie VÚB banky

2022

V roku 2022 sa náš projekt ElektroodpadDopad dostal medzi 3 najlepších finalistov v ocenení Atlas Nadácie VÚB banky v kategórii „Osveta“.

Čiernal labuť

Novinárska cena

2021

Naša kolegyňa Kristína Serafin Hudeková získala spolu s Pavlom Jackom a Jurajom Koníkom Novinársku cenu za investigatívnu sériu článkov o problémoch so spracúvaním odpadov v Bratislave. Uverejnil ich náš portál Čierna labuť.

Zelená škola

Cena OSN, UNESCO aj ministra

2021

Zelená škola – súčasť medzinárodnej siete Eco-schools

  • V roku 2003 bol program Eco-Schools uznaný programom OSN pre životné prostredie (UNEP) za praktický model pre vzdelávanie k trvalo udržateľnému rozvoju.
  • V roku 2017: Cena ministra životného prostredia SR za dlhoročný prínos v starostlivosti o životné prostredie a rozvoj environmentalistiky

https://www.minzp.sk/tlacovy-servis/tlacove-spravy/tlacove-spravy-2017/tlacove-spravy-jun-2017/minister-solymos-odovzdal-32-oceneni-za-cinnost-oblasti-zivotneho-prostredia.html

  • V roku 2021 bol program Zelená škola nominovaný Ministerstvom zahraničných vecí na Cenu UNESCO – Japonsko za vzdelávanie o udržateľnom rozvoji. Cieľom ceny je poukázať na význam vzdelávania pri prepájaní ekonomického, spoločenského, kultúrneho a environmentálneho aspektu rozvoja. Kandidáti na cenu mali prezentovat konkrétny projekt, ktorý funguje minimálne štyri roky a dosiahol preukázatelné výsledky.

 

Živica

Cena Orange

2019

Cena za inšpiratívny prístup a dlhoročný prínos v oblasti výchovy a vzdelávania mladých ľudí k všímavosti a líderstvu, a za aktivity rozvoja zručností učiteľov prinášajúcich reálne zmeny do školstva. Viac info na stránke Nadácie Orange.

Komenského inštitút

Global Teacher Prize

2021

V 2021 Živica a Komenského inštitút nominovali štyroch pedagógov na ocenenie Global Teacher Prize. Udeľuje ho nadácia Varkey Foundation pre najlepších pedagógov z celého sveta. Nominovaní sú za vzdelávanie žiakov zo sociálne vylúčeného prostredia, prípadne za to, že do škôl prinášajú inovácie. Nomináciu získali Ladislav Ogurčák z Levoče, Iveta Barková zo Senca, Stanislava Opátová z Nižnej a Monika Podolinská z Muránskej Dlhej Lúky.

Cena Generácia 3.0

2021

V roku 2021 bol Komenského inštiút vybraný ako jeden z 5 inšpiratívnych projektov, ktoré sa vzdelávali a hľadali nové riešenia v rámci EDUakcelerátora v projekte Generácia 3.0 pri Nadácii Pontis.

Cena Asociácie vzdelávacích inštitúcií dospelých

2020

V októbri 2022 ocenila Asociácia vzdelávacích inštitúcií dospelých program Komenského inštitút ako najinšpiratívnejší vzdelávací projekt.

Ocenenie Varkey Foundation

2017

V roku 2017 bol Komenského inštitút zaradený nadáciou Varkey Foundation medzi štyri najinšpiratívnejšie vzdelávacie programy sveta.

Ekoalarm

Zlatý mravec

2018

Projekt EkoAlarm získal v roku 2018 prvú cenu ceny odpadového hospodárstva Zlatý mravec v kategórii environmentálna výchova.