fbpx
Podporte
nás
Školstvo

Učiteľská osobnosť Slovenska

Meníme pohľad na učiteľov

Ocenenie Učiteľská osobnosť Slovenska zdôrazňuje význam učiteľského povolania a snaží sa pozdvihnúť jeho status. Sleduje odbornosť, individuálny prístup k žiakom, zavádzanie inovatívnych metód do praxe a zapojenie učiteľov do mimoškolských aktivít a rozvoja komunít. Nadväzuje na medzinárodnú cenu Global Teacher Prize pre špičkových pedagógov z celého sveta.

https://ucitelskaosobnost.sk/

Veríme, že vzdelávanie má silu znižovať chudobu, predsudky i konflikty. Nedostatok vzdelania je totiž hlavným faktorom mnohých sociálnych, politických, environmentálnych, hospodárskych a zdravotných problémov, ktorým čelí dnešný svet.

Aj na Slovensku chceme preto zvýšiť prestíž učiteľského povolania a motivovať súčasných a budúcich učiteľov k výkonu ich profesie.

V rámci iniciatívy CEEV Živica a Komenského inštitútu chceme nájsť a oceniť inšpiratívnych učiteľov základných a stredných škôl na Slovensku. Inšpiráciou nám bola medzinárodná cena Global Teacher Prize a po vzore mnohých ďalších krajín sme sa rozhodli vytvoriť projekt na národnej úrovni – Global Teacher Prize Slovensko v podobe ocenenia Učiteľská osobnosť Slovenska.

Učitelia sa venujú jednému z najdôležitejších poslaní na svete. Kto mení svet a kde začína zmena? Každý učiteľ, ktorý je odovzdaný svojej práci a nevzdáva to ani napriek nastaveniu súčasného systému by nemal váhať o tom, či sa prihlási. Nehľadáme superhrdinov, ale učiteľských nadšencov.

https://ucitelskaosobnost.sk/
0
0

Adresa

Učiteľská osobnosť Slovenska

P. O. Hviezdoslava 28
960 01 Zvolen

Kontaktná osoba

Partneri projektu

Partneri