fbpx
Podporte
nás

Prečítajte si našu výročnú správu za rok 2019

Kristína Serafin
4.6.2020

Milí priatelia Živice,

v roku 2019 sme ešte netušili, že onedlho nás poriadne preskúša kríza menom korona. Sladko sme si užívali výdobytky modernej doby, konzumovali, lietali, cítili sa nedotknuteľní a neohroziteľní. Jeden malý vírus to všetko dokázal zastaviť. Mnohí sme tak dostali praktickú lekciu o tom, že človek naozaj je súčasťou veľkého svetového ekosystému, ktorý dynamicky reaguje na naše aktivity a zásahy doň. Keď sa poruší rovnováha na jednej strane planéty, pocítime to všetci, bez ohľadu na hranice štátov.

O dopadoch nášho konania aj na jeho druhej strane, pochopení súvislostí medzi jednotlivými prvkami systému, kritickým uvažovaním nad dianím a schopnosti pružne a kreatívne čeliť výzvam, ktoré prichádzajú, učíme v Živici už roky. 

Nebolo to inak ani v roku 2019, kedy sme opäť pracovali so stovkami učiteľov od materských až po vysoké školy, ich žiakmi, aktívnymi mladými ľuďmi aj širokou verejnosťou. Veríme, že absolventi našich projektov získavajú schopnosti, ktoré im pomáhajú zvládnuť aj náročné situácie, akými je korona kríza a zároveň pochopiť dopady ich aktivít na celý ekosystém prírodných aj ľudských vzťahov. 

Ukazujeme im zároveň cesty, akými sa vybrať, ak nechceme škodiť, ale chceme rásť a zlepšovať sa pre dobro všetkých.

Žiaden z týchto projektov by tu nebol bez mnohých z vás, ktorí nás podporujete finančne či nemateriálne. Prečítajte si v našej výročnej správe, čo konkrétne sa nám za rok 2019 podarilo dosiahnuť.

Za Živicu

Kristína Hudeková a Ivana Poláčková

Výkonná riaditeľka a riaditeľka

Stiahnite si ju v PDF kliknutím TU

0