fbpx
Podporte
nás

Zapojte vašu školu do našej EKOALARM výzvy #mikulasbezodpadu

Eva Sládková
9.11.2023
Aj Mikuláš môže byť ekologický! My v Živici si myslíme, že je na čase zmeniť náš pohľad na mikulášske balíčky.

V rámci projektu Ekoalarm sme pre vás na sociálnej sieti Facebook pripravili už tradičnú výzvu Mikuláš bez odpadu. Zapojiť sa môže ktorákoľvek základná alebo stredná škola.

Produkcia odpadu totiž každým rokom rastie a počas sviatkov naše smetné koše plníme ešte rýchlejšie. Mikulášske balíčky sú výborným príkladom toho, ako môžeme prakticky predchádzať vzniku odpadu.

Tri základné alebo stredné školy odmeníme 45-minútovým online vzdelávaním v téme odpad, ktorého sa môže zúčastniť celá škola.

Ako na to?

Vytvorte a obdarujte svojich žiakov/spolužiakov mikulášskymi balíčkami bez zbytočného odpadu a ideálne s obsahom ktorý je šetrný k životnému prostrediu (bez palmového oleja, v BIO či FairtTrade kvalite) a vložte fotku s balíčkami spolu s názvom školy do komentára pod príspevok na FB najneskôr do 10.12 2023. Kliknite TU.

Hľadáte inšpirácie ako na balenie bez zbytočného odpadu? Pozrite si našu príručku „Sviatky bez odpadu“,  alebo sledujte sociálne siete projektu EKOALARM, kde budeme prinášať inšpirácie na Mikulášske balíčky.

 

Výsledky losovania zverejníme 13. decembra 2023.

0