fbpx
Podporte
nás

Vďaka nášmu projektu Klíma nás spája majú viaceré obce prijateľnejšie mikroklimatické podmienky

Eva Sládková
7.7.2022
Aj tohtoročné leto nám dokazuje, že klimatická kríza je drsnou realitou. Tropické horúčavy a následné strašné búrky a prívalové dažde sú jej dôsledkom. Aj preto sa v našich projektoch zameriavame na to, aby dopady klimatickej krízy dopady zmierňovali a vzdelávali o tejto téme.

V rámci nášho projektu Klíma nás spája postupne pribúdajú v mestách a obciach po celom Slovensku opatrenia, ktoré prispievajú k zmierňovaniu dopadov klimatickej krízy.

V Stupave sme otvorili dažďovú záhradu. Vybudovali ju školáci spolu so svojimi učiteľmi a rodičmi. Sprístupnili sme ju symbolicky na MDD.

Základná škola s materskou v Budimíre na východe Slovenska vychováva environmentálne citlivé deti! Je zapojená do viacerých našich projektov vrátane Klíma nás spája. Pedagógovia spolu so žiakmi tam vytvorili živú záhradu, ktorá bude využívať na polievanie vysadených ovocných kríkov, stromov a záhonov, či zavlažovanie vysušených miest, zachytenú dažďovú vodu.

Povodňami skúšaná obec na východe zas s našou pomocou zrealizovala bioklimatickú záhradu. Zborov teraz verejnosti ukazuje, že aj prívalová dažďová voda môže byť vďaka správnym rozhodnutiam a opatreniam prospešná.

Viac o všetkých 10 projektoch nájdete tu: https://www.klimaspaja.sk/

Projekt podporuje Dedoles.

0