fbpx
Podporte
nás

V letnom tábore Hurá von! sa deti s rodičmi učili, ako zadržať vodu v krajine a neplytvať ňou

Ivana Poláčková
13.7.2022
Tohtoročný rodinný tábor Hurá von!, ktorý bol v Zaježovej v prvý júlový týždeň, sme venovali aktuálnej téme sucha, klimatickej krízy a potrebe zadržiavania vody v krajine.

Rodinné letné tábory v Živici organizujeme každoročne, aby sme podporili zmysluplné aktivity a vzdelávanie rodín s deťmi vonku, v prírode.

Tento raz mal tábor tému Tajomstvá vody a tomu zodpovedal bohatý program. Deti a ich rodičia si v teréne vyskúšali tvorbu priehradzok na potoku, skúmali riečne živočíchy (a objavili raky aj kriváky) a vyrobili tiež meandrujúce VODOvody vo svahu. Stihli i výrobu ovocných nanukov, naučili sa ako znížiť rodinnú vodnú stopu a ako rozpoznať množstvo virtuálnej (skrytej) vody v potravinách, oblečení či elektronike.

5-dňový zážitkový pobyt pre rodiny s deťmi viedli skúsení lektori CEEV Živica, ktorí dokážu dokonale využiť všetko, čo ponúka krásne prostredie zaježovských lazov. Jedna z najpopulárnejších aktivít medzi malými aj veľkými účastníkmi bola dobrodružné putovanie údolím rieky Slatiny a jej meandrami.

Tešíme sa, že sa naše rodinné tábory tešia takej obľube a už teraz rozmýšľame, aký pripravíme na budúci rok.

0