fbpx
Podporte
nás

Štartujeme 2. ročník úspešného sebarozvojového kurzu Za obzor

Eva Sládková
7.7.2022
Kurz Za obzor poskytuje vzdelávanie v oblasti osobnostného rozvoja, zlepšovania komunikačných zručností a riešenia konfliktov pre ľudí z rôznych profesií a regiónov Slovenska. Organizujú ho naši kolegovia zo Sokratovho inštitútu.

Prvý ročník absolvovalo 23 ľudí, ktorí počas piatich predĺžených víkendov vo Vzdelávacom centre Zaježová lepšie spoznávali a rozvíjali nielen sami seba, ale budovali si aj nové priateľstvá a získavali inšpiráciu od skúsených lektorov.

„Tento kurz mi dal sebaistotu, že to, čo robím, robím najlepšie, ako viem a niečo aj lepšie, ako som si myslela. Získala som nových priateľov, ktorí sa pre mňa stali oporou. Stretla som slušných, poctivých, pracovitých a kreatívných ľudí v takej koncentrácii, až ma to prekvapilo. Spolu sme sa smiali, aj sme si poplakali a navzájom sme si dali nádej, že to, čo robíme, má zmysel a neprestaneme s tým,“ napísala jedna z účastníčok.

aOd októbra pokračujeme 2. ročníkom s novými 22 účastníkmi, ktorí pôsobia v biznise, treťom aj verejnom sektore. V Zaježovej sa tak stretnú právnici, umelkyne, lektori vo vzdelávaní, kreatívci, sociálna pracovníčka, či žurnalistka. Veríme, že práve pestrosť skupiny podporuje nakopnutie komplexných zmien v spoločnosti a prispieva k posilňovaniu občianskej spoločnosti. Podľa ohlasov sa nám to darí. Ti je jedn z nich: „Byť súčasťou Sokratovho inštitútu je byť pri veľkých veciach. Naplnilo ma to nádejou a spokojnosťou, že na Slovensku sú ľudia, ktorí vedia uchopiť nie len svoju budúcnosť, ale aj strhnúť so sebou ďalších. Máme ľudí, občiansky aktívnych a otvorených. Posilnilo ma vedomie, že môj mikrosvet môže byť prínosný pre iných a práca na sebe je tá najlepšia investícia. Je skvelé sa cítiť súčasťou takého rôznorodého a výnimočného tímu.“

V druhom ročníku sme dali priestor skúseným lektorom ako je kouč Tomáš Pešek, expert vo vzdelávaní Juraj Hipš, lektorka PDCS Zuzana Fialová, novinárka Marie Stracenská a psychológovia Sylvia Ondrisová a Matúš Bakyta.

Viac sa dozviete tu: https://www.sokratovinstitut.sk/studuj-u-nas/za-obzor

0