fbpx
Podporte
nás

Spustili sme hlasovanie o Cenu verejnosti. Podporte svojho favorita!

Eva Sládková
19.4.2023
Ocenenie Učiteľ Slovenska je vo finále. Spoznali sme už tohtoročnú TOP 10-ku, z ktorej teraz odborná porota vyberá laureáta ocenenia aj pedagóga, ktorý získa Cenu Zastúpenia Európskej komisie. Avšak to, ako si predstavuje inšpiratívneho pedagóga, môže ukázať aj laická verejnosť.

Naši kolegovia z Komenského inštitútu totiž spustili hlasovanie o Cenu verejnosti pre najinšpiratívnejšieho pedagóga.

My sme v odbornej porote pri výbere TOP 10 brali do úvahy nielen to ako pedagógovia učia. Zaujímalo nás tiež, ako rozvíjajú mäkké zručnosti ako empatia, komunikácia či spolupráca. Teda aké osobnosti zo žiakov vychovávajú. Som zvedavá,  či sa naše kritériá zhodujú s kritériami rodičov a samotných žiakov. Oni všetci totiž môžu hlasovať,“ vraví Zuzana Labašová z Komenského inštitútu.

 

Vo finálovej desiatke je 7 žien a 3 muži. Najviac ich je z Banskobystrického kraja – až štyria, dvaja sú z Trenčianskeho kraja a po jednom zo Žilinského, Bratislavského, Nitrianskeho a Prešovského. Za svojho favorita môže hlasovať ktokoľvek a to kliknutím na vybrané meno na tomto linku: https://ucitelslovenska.sk.

Hlasovať v cene verejnosti je možné maximálne v počte 5 hlasov na jedného učiteľa z jednej mailovej adresy počas celého obdobia hlasovania. Hlasovanie prebieha od 17.4. do 17.5.2023.

 

Učiteľ Slovenska je národná cena licencovaná prestížnym medzinárodným ocenením Global Teacher Prize, realizovaná pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Ide o ocenenie inšpiratívnych a výnimočných učiteľov základných a stredných škôl naprieč Slovenskom. Meno laureátov vrátane toho, kto získa Cenu verejnosti sa dozvieme na slávnostnom galavečere  25. mája.

Finalisti:

  1. Balalová, Gymnázium Púchov
  2. Bystrianska, ZŠ s MŠ A. Vagača, Detva
  3. Dafčíková, ZŠ P.O. Hviezdoslava
  4. Herceg, SOŠ pedagogická, Modra
  5. Lidajová, Obchodná akadémia, Považská Bystrica
  6. Michal, ZŠ s MŠ M. Hella, Štiavnické Bane
  7. Očenáš, ZŠ Sliač
  8. Sombathová, Spojená škola, Slančíkovej, Nitra
  9. Štefančínová, Gymnázium J. A. Raymana, Prešov
  10. Ľ. Štupáková, ZŠ Divín
0