fbpx
Podporte
nás

Púchovskí gymnazisti pripravili na škole originálny predvianočný swap

Eva Sládková
13.12.2023
Študenti Gymnázia Púchov organizujú mimoriadne netradičné „vianočné trhy“. Nielenže si na nich ich spolužiaci, pedagogičky a pedagógovia môžu zohnať „za babku“ zaujímavé darčeky pre svojich blízkych, ale zároveň spravia i niečo pre planétu!

Priamo v priestoroch gymnázia sa totiž bude swapovať stará elektronika. „V dnešnej dobe problém so spracovaním elektroodpadu narastá. Masívna produkcia elektrospotrebičov, znížená cena predaja, pocit prestíže a náš súčasný spôsob života neustále zvyšujú dopyt po novom tovare, na čo dopláca celé životné prostredie a najviac krajiny globálneho juhu. Z tých sa totižto stávajú skládky toxického a nebezpečného odpadu. Rozhodli sme sa preto tejto problematike venovať väčšiu pozornosť a v tomto školskom roku sa naše „zelené gymnázium“ stáva súčasťou živičného projektu ELEKTROODPAD – DOPAD. Čaká nás množstvo zaujímavých, zábavných, no predovšetkým zmysluplných aktivít, ktorými by sme chceli prispieť k riešeniu tohto globálneho problému. Prvou z nich je PREDVIANOČNÝ SWAP ELEKTRONIKY,“ vysvetľuje ich pedagogička Dagmar Balalová.

Študenti prinesú v pondelok 18.12. do školy elektronické hračky, konektory, slúchadlá, mobily, či elektrospotrebiče a budú si ich navzájom vymieňať.

„Možno máte doma zbytočného brechajúceho psa na baterky, nepotrebnú fungujúcu svetelnú reťaz na vianočný stromček, masážny prístroj, ktorý ste kúpili minulé Vianoce babke, no ona ho nepoužíva, atď. Na swap budú nosiť len funkčné veci. Tešíme sa záujmu, vidíme, že budúcnosť planéty, nie je našim žiakom ľahostajná,“ dodáva Dagmar Balalová.

Elektroswap sa uskutoční od 9.00 do 14.00..

0