fbpx
Podporte
nás

Pripravte sa na zmenu klímy. Živica ponúka 2 tisíc eur na realizáciu lokálneho opatrenia

Eva Sládková
25.7.2023
Opäť ponúkame samosprávam, školám, či občianskym združeniam odbornú aj finančnú pomoc na realizáciu lokálneho opatrenia v rámci projektu Klíma nás spája.

Letné horúčavy, výkyvy počasia, obrovské búrky, či suchá posledných rokov nám ukazujú, že na klimatickú zmenu sa treba riadne pripraviť. Niekedy stačí na zmiernenie jej dopadov aj  málo. CEEV Živica preto znova realizuje projekt Klíma nás spája. Finančnú podporu vieme poskytnúť napríklad na vsakovacie pásy, zatrávňovacie dlažby, dažďové záhrady, vertikálne záhrady a zelené steny alebo vegetačné strechy a mnohé iné.

„V minulých ročníkoch bol projekt obľúbený a zúčastnené subjekty si veľmi pochvaľovali pomoc, ktorú sme im poskytli. Spoločne sa nám podarilo vybudovať dažďové či bioklimatické záhrady, zelené steny na reguláciu teplotných extrémov, či vsakovacie pásy na dažďovú vodu vedľa cestnej komunikácie. Tieto opatrenia mali v niektorých prípadoch veľmi rýchly účinok. Napríklad pomohli vsiaknuť vodu z prívalových dažďov, ktoré v minulosti územia zatopili,“ približuje manažérka projektu Klíma nás spája Katarína Lepešková.

Klíma nás spája je ročný projekt a subjekty majú aktuálne možnosť prihlásiť sa. Živica im poskytne úvodný webinár k téme, 3 – dňový kurz s odborníkmi venovaný výberu a realizácii vhodných adaptačných opatrení v Zaježovej pri Zvolene, metodickú a odbornú podporu a hlavne finančnú podporu na zrealizovanie adaptačných prvkov vo výške 2 000 eur!

Hlásiť sa treba najneskôr do 15. augusta 2023 a to online, vyplnením prihlášky: https://forms.gle/ZfThmWRochuRaNb49

Projekt Klíma nás spája je realizovaný občianskym združením CEEV Živica s finančnou podporou Nadácie poisťovne Kooperativa.

Viac informácií nájdete na: https://www.klimaspaja.sk/

0