fbpx
Podporte
nás

Prihláste školu do projektu SadOVO 2021

Ivana Poláčková
13.2.2021
Cieľom projektu školských ovocných sadov - SadOVO je nadchnúť žiakov a pedagógov pre potrebu ochrany ovocných drevín a ich vzácnych odrôd. Na každej škole spoločne vysadíme stromy starých odrôd jabloní a hrušiek, ktoré môžu byť využívané pri výučbe rôznych predmetov.

Staré a krajové sorty ovocných drevín sú dedičstvom našich predkov, ktoré sa z krajiny vytráca. Šancu zmeniť to má súčasná mladá generácia, ktorej ukážeme význam jeho ochrany. Za 3 roky fungovania projektu sme vysadili so školami po celom Slovensku takmer 300 stromov. Pridajte sa k nim!

Prihláste vašu školu do 15. marca do projektu SadOVO a buďte jednou z 10 škôl, ktoré prevezmú patronát nad záchranou vzácneho ovocného pokladu.

Projekt je určený pre II. stupeň základných škôl a stredné školy.

Pedagógovia sa nemusia obávať zbytočnej a zaťažujúcej projektovej administratívy. Našim hlavným cieľom je spoločne chrániť staré odrody, a nie písať zložité záverečné správy k projektu.

Ak vás naša ponuka zaujala a chcete sa zapojiť do štvrtého ročníka projektu SadOVO, pošlite vyplnenú prihlášku do 15. marca 2021.

Nájdete ju spolu s detailnými informáciami tu: https://www.sadovo.sk/#aktuality 

Pokiaľ sa niektoré hromadné podujatia nepodarí kvôli pandemickej situácii uskutočniť, prenesieme ich do on-line prostredia.

Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, kontaktujte nás na 0905 459 319 alebo na e-mailovej adrese uherkova@zivica.sk

0