fbpx
Podporte
nás

Novinky z našej modelovej školy Alma vo Zvolene

Eva Sládková
9.6.2024
Postupne zavádzame do tried v škole Alma vo Zvolene prvého stupňa senzomotorické pomôcky, ktoré pomáhajú vytvárať podnetné a bezpečné prostredie pre všetky deti.

V spolupráci s OZ Krajina čitateľov sme zaviedli do tried Program triednych knižníc Naša trieda číta, ktorého cieľom je, aby všetky deti objavovali čítanie pre radosť.

Od nového roka sme na škole Alma zorganizovali aj Športový deň s Michalom Handzušom a Festival dobrého vzdelávania v spolupráci s Komenského inštitútom, ktorého sa za 2 dni zúčastnilo vyše 800 ľudí.

Naše „Almíčatá“ boli po prvý raz súčasťou výročného koncertu programu Superar. S viac než 170 deťmi z rozmanitých sociálnych skupín z Bratislavy, Lozorna, Detvy a Veľkého Krtíša sa spojili so Slovenským komorným orchestrom, aby spoločne oslávili rozmanitosť. Vyslúžili si standing ovation od viac než 600 divákov v hľadisku Slovenskej filharmónie.

Minulý rok nastúpilo do školy len trinásť prváčikov a škole hrozil zánik. Tento rok sa do prvého ročníka prihlásilo toľko detí, že otvárame miesto jednej prváckej triedy dve.

0