fbpx
Podporte
nás

Náš portál čierna labuť spúšťa podcasty o digitálnych zručnostiach aj svete budúcnosti

Kristína Serafin
28.8.2020

Ako by mohol vyzerať a fungovať svet, keby sme sa po odznení pandémie koronavírusu nevrátili do starých koľají, ktoré sa v mnohom ukazujú ako neudržateľné? A ako používať technológie s rozumom, ale nestať sa ich otrokom? Nad odpoveďou sa budú zamýšľať hostia špeciálnych sérií podcastov, ktoré pripravuje náš portál čierna labuť.

Svet budúcnosti

Epidémia koronavírusu silno zasiahla všetky oblasti nášho fungovania. Svet sa zastavil a je otázne, v akej podobe sa po odznení epidémie bude opäť rozbiehať. V Živici sme presvedčení, že v každej kríze sa skrýva príležitosť. Aj epidémia môže byť príležitosťou na zmenu. 

V novej sérii podcastov na portáli čierna labuť, ktoré si budete môcť vypočuť aj v podcastoch Rádia_FM, preto poukážeme na to, akými cestami by sa mohol uberať svet po korone, aby sme nepokračovali v ničení životného prostredia, zväčšovaní sociálnych rozdielov, poklese občianskej angažovanosti.

Osem rozhovorov rozdelených do do kategórií: budúcnosť planéty, budúcnosť spoločnosti, budúcnosť vzdelávania a budúcnosť práce nájdu poslucháči postupne v podcaste čiernalabuť_FM na stránke Slovenského rozhlasu: https://www.rtvs.sk/radio/podcasty alebo na webe www.ciernalabut.sk. Prvý diel pribudne už v septembri.

Projekt Svet budúcnosti – podcastová séria je podporený z programu ACF Slovakia, ktorý je financovaný z finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Technológie – on či off?

Digitálne technológie sa stali bežným spoločníkom takmer každého nášho kroku. Niektorí si k nim zatiaľ nenašli cestu, iní im naplno podľahli. Prečo sa technológií nebáť? Ako sa na druhej strane nestať ich otrokmi? Ako podporovať rozvoj digitálnych zručností u detí, ale aj u dospelých?

O tom všetkom sa budeme rozprávať s odborníkmi v 9-dielnej sérii rozhovorov Technológie – on či off, ktorý pre vás pripravujeme vďaka podpore od Nadačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis.

„V čiernej labuti chceme ľuďom priniesť inšpiráciu, nad ktorou v tejto súvislosti môžu premýšľať a následne si ju adaptovať do svojho osobného, pracovného či občianskeho života,“ hovorí šéfredaktorka čiernej labute Kristína Hudeková.


Portál čierna labuť je online magazín zriadený občianskym združením CEEV Živica, kde si čitatelia už 5 rokov môžu nájsť články a rozhovory na témy ochrany životného prostredia, občianskej angažovanosti, ľudských práv, vzdelávania či osobnostného rozvoja. V spolupráci s Rádiom_FM zároveň už tri roky pripravuje pravidelnú rubriku čiernalabuť_FM, ktorá sa venuje otázkam životného prostredia a je vysielaná naživo každý pondelok po 15. hodine.

nf telekom

 

0