fbpx
Podporte
nás

Komenského inštitút varuje: Na každej škole sa vyskytujú drogy. Ako na to reagovať?

Eva Sládková
23.3.2024
Drogy v nejakej podobe sa vyskytujú na každej škole, pričom veková hranica ohrozených detí sa znižuje. Najviac rozšíreným spomedzi ilegálnych drog je u nás stále alkohol (ktorý je do 18 rokov nelegálny).

Potom nasleduje marihuana, podľa prieskumov ju vyskúšalo až 40 percent mladých ľudí vo veku od 15 do 20 rokov.

„Nemáme ružové okuliare a k problematike sa staviame pragmaticky a odborne. Väčšina detí od 12 rokov má minimálne jednu skúsenosť s pre nich ilegálnou látkou. Veľakrát sa k nim dostanú prostredníctvom dospelých osôb, ktoré danú tému bagatelizujú a/alebo si experimentovanie ich dieťaťa nechcú priznať. Dajte si spoločne s nami dolu okuliare a postavme sa k téme zodpovedne,“ vraví Pavol Ščasný zo Združenia STORM. Viac povie na webinári, ktorý pripravuje Komenského inštitút. Odborníci budú hovoriť o najčastejšie zneužívaných drogách deťmi a mládežou od cca 12 rokov. Ide o legálne a ilegálne drogy a niečo medzi týmito dvomi kategóriami.

„Komenského inštitút sa dlhodobo snaží podporovať učiteľky a učiteľov pri ich snahe porozumieť svetu mladých a vytvárať v školách bezpečnú atmosféru. Preto je nevyhnutné mať informácie o trendoch mladej generácie a poznať aj ich motivácie a tiež účinky týchto drog, či spôsoby ich užívania,“ uzatvára Zuzana Labašová.

Ak vás téma zaujíma a chcete o nej vedieť viac, pripojte sa na bezplatný webinár Mýty a fakty o drogách dnešnej mládeže. Pripravený je na utorok 26. marca od 17.00. Pripojiť sa môžete tu: https://www.facebook.com/events/1060243631737684/?ref=newsfeed

0