fbpx
Podporte
nás

Experimenty, spoločné čítanie, detské divadlo aj Latinákov stand up budú súčasťou Festivalu dobrého vzdelávania

Eva Sládková
28.2.2024
Ako môže hudba spájať deti z rôznych sociálnych prostredí s rodičmi a pedagógmi? Čo je to Daltonské vyučovanie? Ako sa s deťmi rozprávať o duševnom zdraví? Na tieto otázky nájdu rodičia a široká verejnosť odpovede na unikátnom Festivale dobrého vzdelávania Alma.

Zvolen už budúci víkend ožije interaktívnymi workshopmi, experimentmi, diskusiami, ale aj koncertom a zábavou. Všetko však bude smerovať k jednému – ukážkam, ako  má vyzerať kvalitná škola 21. storočia.

„Slovensko dlhodobo vychádza v medzinárodných porovnaniach ako krajina, kde ku kvalitnému vzdelávaniu nemajú všetky deti rovnaký prístup. A dokonca aj mnohé školy, ktoré navštevujú prevažne deti zo strednej sociálnej vrstvy nedokážu promptne reagovať na požiadavky 21. storočia.  Na festivale Alma stretnete ľudí, ktorí vedia, ako učiť moderne, zapájať moderné technológie, učiť vonku, nebáť sa experimentovať. A to všetko hravou formou. Naším cieľom totiž je, spoločne sa zabaviť a popri tom sa niečo nové dozvedieť,“ vysvetľuje zámer festivalu jedna z organizátoriek, riaditeľka našej organizácie Zuzana Labašová.

Podujatie bude v sobotu 9. marca vo Zvolene a vstup na všetky aktivity je bezplatný. Jeho súčasťou bude divadelné predstavenie, čítanie knižiek s motivátorom čítania, workshop zameraný na spoločnú hudobnú tvorbu detí a ich rodičov, ktorí vytvoria spoločný zvukový ansámbel, ale aj koncert Katky Koščovej či vtipné vtipný stand up Lukáša Latináka. „Ukážeme, ako sa zábavne učiť programovať, čo všetko sa dá objaviť v prírode, ako sa nebáť pokusov, ale aj to, ako sa s deťmi rozprávať o ich psychickom zdraví. Vyvrcholením programu bude Tatranský poetický biftek Lukáša Latináka, ktorý nás vážne i humorne prevedie svojimi skúsenosťami s povinným čítaním, rozprávkami i slovenskou poéziou s praktickými ukážkami,“ dodáva Zuzana Labašová.

 

Súčasťou festivalu Alma bude aj Ideathon, kde sa budú tvoriť nápady pre inovatívnu školu  s rovnakým názvom, ktorú od júla 2024 bude prevádzkovať CEEV Živica v spolupráci s Teach. „Školu chápeme ako učiacu sa komunitu. Preto pozývame aj širokú verejnosť, aby nám pomohla nájsť cesty k zlepšeniu fungovania školy Alma,“ uzatvára expert na vzdelávanie Juraj Hipš.

Festival dobrého vzdelávania Alma pre verejnosť bude v  sobotu  9. marca vo Zvolene. Program je pripravený na dvoch miestach – na škole Alma, Jilemnického 1 a v  Študentskom domove Ľudovíta Štúra TUZVO.

Podrobný program nájdete tu: https://skolaalma.sk/festival

0