fbpx
Podporte
nás

Absolventi Sokratovho inštitútu uspeli v samosprávnych voľbách

Eva Sládková
30.10.2022
Tohtoročné spojené voľby do orgánov obcí a samosprávnych krajov nám okrem iného priniesli zistenie, že to, čo robia naši kolegovia v Sokratovom inštitúte prináša želané ovocie. Cieľom tohto programu je totiž okrem iného inšpirovať mladých ľudí, aby pracovali pre komunitu, boli hybnou silou zmeny v spoločnosti, učíme ich participovať na správe vecí verejných.

Nesmierne sa tešíme, že 7 absolventov a absolventiek nášho programu Sokratov inštitút bude súčasťou obecných, mestských a miestnych zastupiteľstiev, dvaja kandidáti dokonca v svojich obciach získali najvyšší počet hlasov!

Martin Cerovský bude rozvíjať Zvolenskú Slatinu, Mirka Sabová Dudášová Sereď,  Ondrej Bajza Prečín, Tamara Stohlová Podunajské Biskupice, Samo Ondrek Bratislavu – Staré Mesto, Igor Kupec košickú mestskú časť Sever a Juraj Mazák Sídlisko Ťahanovce v Košiciach.

V Abraháme to bolo do poslednej chvíle napínavé, ale Magdaléna Roman bude prvou náhradníčkou. A v Banskobystrickom samosprávnom kraji Katka Belicová ôsmou náhradníčkou.

Všetkým deviatim gratulujeme k výbornému umiestneniu a zvoleným poslancom a poslankyniam prajeme veľa úspechov pri práci pre vaše mestá a obce

0