Mestské včely

Ako pridať svoj balkón či predzáhradku na portál EKO-MAPA
Rozhodli ste sa zapojiť do novej súťažnej kategórie "Najkrajší nektarodajný balkón" či "Najkrajšia nektarodajná predzáhradka" v MČ Karlova Ves?  Prináša výsadba na Vašom balkóne či predzáhradke úžitok včelám a inému hmyzu a radi by ste ňou inšpirovali aj ostatných? Možete tak urobiť na webovej stránke www.eko-mapa.sk. Ako?  1. Zvoľte www.eko-mapa.sk/mapa 2. Zvoľte "Pridať bod" alebo vyhľadajte svoju ulicu priamo na mape
>> čítaj viac
Nové kruhy Nad lúčkami
V utorok na ulici Nad lúčkami v Karlovej Vsi k trom existujúcim kruhom pribudli dva nové. Ohradené plochy by nemali byť pokosené, aby poslúžili ako experimentálne plochy. Prvé tri plochy podstúpili kosenie pred 15. májom, ďalšie ich čaká až po 15. septembri.
>> čítaj viac
Letná súťaž o najkrajší nektarodajný balkón a predzáhradku
Máte balkón či predzáhradku priateľskú včelám a iným opeľovačom v Mestskej časti Karlova Ves? Ak áno, zapojte sa do súťaže!
>> čítaj viac
Boli sme pri tom! Otvorenie Eko-učebne ŠKOREC
V piatok, 24. 6. 2016 sme sa zúčastnili otvorenia Eko-učebne ŠKOREC (ŠKOla RECykluje) v areáli Základnej školy, Karloveská 61 v Bratislave.
>> čítaj viac
Poďte s nami do úľa
Fakulta ekológie a environmentalistiky vo Zvolene tradične vytvára príležitosti pre svojich študentov získavať skúsenosti už počas štúdia. Petra Ježeková z CEEV Živica zaškolila študentky Katku Vojtkovú a Mišku Michalovú na lektorovanie výukového programu "Poďte s nami do úľa". Priamo v arboréte Borová hora majú žiaci základných škôl možnosť zatancovať si včelí tanec a ďalšie hry, zapojiť sa do aktivít a pozorovať včely zblízka... Žiaci zo ZŠ Vígľaš (5. a 6. ročník) boli vytešení. 
>> čítaj viac

Stránky