Mestské včely

Zakladali sme kvetnaté lúky
V Karlovej Vsi pribudli kvetnaté plochy pre opeľovače
Tri kvetinové plochy pre včely a iné opeľovače pribudli v MČ Karlova Ves. V Líščom údolí a na ulici J. Stanislava sa časť pokoseného trávnika zmenila dočasne na rozoranú plochu, na ktorú sme vysadili nektarodajné rastliny a vysiali biotopové kvetné lúky zložené z 30 percentného podielu tráv a 70 percentného podielu kvetov a bylín.
>> čítaj viac
Plošky s rôznymi kombináciami rastlín stoja za pozornosť
Sadili sme aj na Spojenej škole Tilgnerova
V apríli sa Karlova Ves rozrástla o ďalšiu nektarodajnú plochu. Tentokrát žiaci zo Spojenej školy, Tilgnerova 14 vysádzali ovocno-zeleninovo-kvetinový záhon, ktorý je alternatívnou a zároveň chutnou úpravou. Niektoré kombinácie vysadených rastlín tvoria prirodzenú ochranu pred škodcami a chorobami. Držíme palce, nech sa semienkam a sadeniciam dobre rastie.
>> čítaj viac
Vyškolili sme enviroexpertov!
Živica v spolupráci s dm drogerie markt školila od pondelka v našom centre 20 žiackych enviro-expertov v témach zodpovednej spotreby.
>> čítaj viac
Deň Zeme s IKEA, včelami a bylinkami
Tento rok patril Deň Zeme v IKEA včelám, opeľovačom a bylinkám.
>> čítaj viac
Na Zaježovej budeme školiť environmentálnych expertov
Z 10 škôl z celého Slovenska sa budú žiacke tímy spolu s pedagógmi vzdelávať v témach ekologického poľnohospodárstva, ekologickej certifikácie kozmetiky či drogérie, bylinkách cez praktické aktivity.
>> čítaj viac

Stránky