Aktuality

Otvárame nový ročník Záhrady, ktorá učí
Učiť angličtinu v ovocnom sade, fyziku pri jazierku, písať sloh medzi kvetinovými záhonmi či vyrábať na chémii mastičky z vlastne vypestovaných bylín? Prihláste sa do nového ročníka Záhrady, ktorá učí. Máte na to čas do 19. januára 2018.
>> čítaj viac
V Brezne vymenili asfalt za záhradu
Takto pred mesiacom na konci septebra sa otvárali viaceré Záhrady, ktoré učia. Jednou z nich bola aj záhrada na Gymnáziu Jána Chalupku v Brezne, ktoré z tohto podujatia spravilo naozaj krásnu udalosť.
>> čítaj viac
Ako bolo na Túlavom autobuse
Na konci septembra sa 50 učiteľov, riaditeľov i zástupcov verejnosti zúčastnilo Túlavého autobusu, ktorý zastavoval špeciálne na učiacich Záhradách zrealizovaných základnými školami na Sliači, v Badíne a dvakrát v Dolnom Kubíne. 
>> čítaj viac
Turné po Záhradách, ktoré učia
Viete ako premeniť nudný školský pozemok na záhradu plnú inšpirácii a učiacich záhradných prvkov? Inšpirovať sa môžete už 22. septembra 2017 s Túlavým autobusom. Navštívime s ním štyri Záhrady, ktoré učia. 
>> čítaj viac
Môžeme pokračovať aj cez matematiku?
"Práca v záhrade je príjemnou zmenou v stereotype školského roka.", "Najviac sa teším na hmyzí hotel - budem pozorovať včeličky.", "Aspoň tu po nás niečo pekné zostane.", "Toto je pre mňa dobré, kázala mi to pani doktorka“, "Môžeme pokračovať aj cez matematiku?" To sú reakcie len niektorých žiakov a pedagógov na realizáciu záhrad, ktoré učia, v ktorých prebiehajú finálne úpravy.
>> čítaj viac

Stránky